Turystyka, kultura i sztuka to istotne segmenty, na których ożywienie stawiają rządzący Krakowem. Rozwój największych uczelni wyższych powoduje, że Kraków staje się miejscem także chętnie odwiedzanym przez turystów, ale i przez abiturientów, którzy przybywają do naszego regionu żeby uczyć się.

Niełatwo wygarnąć istotne braki w tym wyjątkowym mieście, jak podkreślają polskie media. Ważnym walorem Krakowa jest również idealna komunikacja z resztą Małopolski, zasadniczo za sprawą aktualnych i projektowanych sieci autostrad, portu lotniczego oraz przyzwoitej sieci połączeń kolejowych.

Kraków to miejsce dobre dla inwestorów

Kraków nie tylko równa się cudzoziemskim potentatom w dyscyplinie turystyki, ale nierzadko staje się lepszy. Warto dodać, że niedaleko Krakowa można odwiedzić wspaniałe miejscowości umożliwiające uprawianie wspinaczki górskiej.

W Krakowie pomyślnie można spędzić i tydzień, każdego wieczoru znajdując nowe urozmaicenia. Zwiedzanie Krakowa jest przyjemne, miasto posiada nienagannie zbudowaną sieć tramwajów i autobusów, a dla bogatszych – dorożki i meleksy jeżdżące najatrakcyjniejszymi szlakami.