Czas najwyższy rozwiać wszystkie mity na temat zabiegu jakim jest depilacja woskiem, jednocześnie przedstawić najważniejsze fakty, jakie są z nim powiązanie.

W dalszym ciągu cieszy się on ogromną popularnością wśród kobiet i mężczyzn, jego podstawowym atutem jest fakt, iż może się mu poddać niemal każdy, w krakowskim salonie kosmetycznym, oczywiście jak zawsze po wcześniejszej konsultacji z dermatologiem.

Woskiem możemy usunąć owłosienie z całego ciała

Jedynym minusem jest niewielki ból, ale czego się nie robi dla bycia pięknym, poza tym żadnych innych przeciwwskazań czy o dyskomforcie nie może być mowy. Zabiegi jakim jest depilacja woskiem są stosowane od bardzo dawna, należą do tych najczęściej wybieranych w aspekcie likwidacji owłosienia, także kobiecego wąsika czy depilacji miejsc intymnych.

najlepsza depilacja woskiem i brazylijska na świecie

Oczywiście dla uzyskania bardziej optymalnego, trwałego i skutecznego efektu, należy go powtarzać co około 3-6 tygodni, jednak im częściej się jemu poddajemy, tym dłużej rosną nasze włosy. Gorący wosk jaki jest stosowany w trakcie owej depilacji, wcale nie niszczy i nie uszkadza skóra, wręcz przeciwnie zapewnia poczucie gładkości na bardzo długi okres czasu.

Skóra gładka po depilacji

Woskiem możemy nie tylko usunąć owłosienie z całego ciała, przede wszystkim uzyskać gładką i miękką w dotyku skórę, oraz co najważniejsze w żaden sposób jej nie zaszkodzić. Oczywiście dobrze zdecydować się na taki zabieg w krakowskim salonie kosmetycznym, przy braku doświadczenia i adekwatnych umiejętności, możemy go bowiem przeprowadzić w nieodpowiedni do tego sposób.

Depilacja woskiem (zobacz więcej) polega na nałożeniu rozgrzanego wosku, na naszą skórę, dzięki czemu przylega on do włosków, co pomaga w ich usunięciu wraz z cebulkami, a co za tym idzie uzyskaniu jakże upragnionego przez większość kobiet efektu.

Jedynym mankamentem jest bez wątpienia ból, lecz nie jest on na tyle silny by ogromna liczba osób nie decydowała się na taki zabieg, wręcz wychwalają go jako skuteczną metodę, na jaką warto było postawić. Zanim poddamy się depilacji woskiem oraz po jego wykonaniu, niezbędne jest poddanie się peelingowi oraz stosowanie z czasem kremów, mających na celu ochronę miejsca gdzie taki zabieg został wykonany, mamy przy tym pewność, iż nasza skóra nie będzie narażona na żadne infekcje czy zmiany.