Właściciele kamienic zabytkowych w Krakowie w centrum miasta mają z tego pewne profity, ale tez pewne obowiązki. Przede wszystkim więc takie przestrzenie w samym centrum starówki są bardzo chętnie wynajmowane na biura, czy też na sklepy, ale z drugiej strony z ich utrzymaniem wiążą się pewne reguły, których nie trzeba przestrzegać w nowoczesnym budownictwie.

I tak prawdopodobnie konserwator zabytków w Krakowie zażyczy sobie aby w takim budynku zainstalowane było okno drewniane we wszystkich miejscach, tak gdzie mają być okna. Dzięki temu bowiem starodawna kamienica będzie wyglądała tak, jak ma wyglądać, czyli tak, jak stoczy dwieście lat temu została zaprojektowana. Okno drewniane w tym przypadku z estetycznego punktu widzenia sprawdzi się dużo lepiej, ponieważ doskonale wpasuje się w całość budynku. W przeciwieństwie do okna z plastiku, które może aż tak dobrze wyglądać w stylowej kamienicy nie będzie. Okno drewniane spełnia przy tym wszystkie wymagane formy.

Mieszkańcy takich kamienic w Krakowie narzekają

Że nie chcą mieć czegoś takiego, jak okno drewniane w swoich domach, ponieważ ujemnie wpływa ono na powstrzymywanie przedzierania się hałasu ulicznego, czy też w zimie wypuszcza zbyt dużo ciepła. Ze zużytymi oknami może rzeczywiście tak się dzieje, ale w takiej sytuacji administrator powinien powymieniać wszystkie okna na nowe i wtedy problem sam zniknie.

A dobre  wykonane wedle najnowszych i najwyższych standardów nie będzie miało takich wad. Warto więc w takie produkty inwestować.