Baseny ogrodowe kojarzą się z luksusem dostępnym tylko dla osób bogatych w Krakowie. Wystarczy przecież obejrzeć amerykańskie filmy, w których widzi się przepiękne na stałe zbudowane baseny w otoczeniu ogromnego ogrodu, zlokalizowane koło domu, przypominającego bardziej willę, czy wręcz pałac, niż zwykły dom jednorodzinny.

Powoli ten wizerunek basenów ogrodowych się zmienia

Po pierwsze wcale nie jest to dobro dostępne tylko dla osób bogatych, a taki basen ogrodowy może mieć praktycznie każda osoba, której budżet domowy nie jest duży. Baseny przenośne. Rozwiązaniem dla takich osób są baseny ogrodowe przenośne. Mogą to być zwykłe baseny dmuchane w Krakowie.

Impreza na basenie

Te akurat są najtańsze, ale niekoniecznie muszą zadowolić wszystkich. Ich wielkość nie jest duża, a służą one zwykle bardziej posiedzeniu sobie i popluskaniu, niż pływaniu. Ich zaletą jest natomiast to, że są bardzo łatwe w obsłudze, nie trzeba kilku osób, aby taki basen ogrodowy rozłożyć, a po zakończonym dniu odpoczynku w ogrodzie, można go po prostu zabrać, spuszczając wodę i używając jej do podlania rosnących w ogrodzie roślin.

Baseny stelażowe

Są jeszcze baseny ogrodowe stelażowe, które będą dużo większe. W nich już można popływać. Co prawda wszystkie baseny ogrodowe przenośne nie będą tak eleganckie, ja te zbudowane na stałe, ale przecież lepiej jest mieć taki, niż żaden. Poza tym basen stelażowy można sobie ozdobić według własnego upodobania, malując go na dany kolor, a nawet stosując różnego rodzaju wzory. A koszt: czasem nawet nie większy, niż kilka tysięcy złotych polskich.